Sobota, 21. Październik 2017

Puchar Reksia zainaugurowany

Aż 400 młodych narciarzy wystartowało w pierwszych zawodach tegorocznej edycji Puchar Reksia. Impreza, której partnerem był Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku odbyła się minionej niedzieli na bielskim stoku Dębowiec.
Puchar Reksia

6. Puchar Reksia zbiegł się z 50. urodzinami animowanego pieska Reksia, który stał się również w ostatnich latach symbolem zmagań najmłodszych miłośników nart. Z tej wyjątkowej okazji organizator KS Live Bielsko-Biała przewidział dodatkowe atrakcje, choć głównym punktem niedzieli 5 lutego była rywalizacja narciarska w kilku kategoriach wiekowych (począwszy od najstarszego rocznika 2003), na trasach slalomowych zależnych od umiejętności uczestników. Zawody stały na wysokim poziomie, wszak impreza na stałe wpisała się w krajobraz beskidzkich stoków i z roku na rok zdobywa coraz większą rzeszę tak młodych zawodników, jak i kibiców. Dla najlepszych „6” przewidziane zostały medale i nagrody rzeczowe, wszystkim zagwarantowano pakiet startowy.

Ambasadorem wydarzenia na stoku Dębowiec w Bielsku-Białej była Helena Filek-Marszałek, wdowa po twórcy postaci Reksia, a tradycyjnie już honorowy patronat nad zawodami objął prezydent miasta Bielska-Białej Jacek Krywult.

Kolejne zawody Pucharu Reksia, także z partnerskim udziałem Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, odbędą się 19 marca 2017 roku na stoku Bania w Białce Tatrzańskiej.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 1195