Sobota, 21. Październik 2017

Widowiskowe akrobacje na skoczni

Kompleks skoczni Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku był w dniach 10-11 lutego miejscem sportowej części tegorocznych zmagań w ramach imprezy SnowFest Festival.
SnowFest Festival

Na szczycie skoczni stanęły drużyny narodowe złożone z trzech zawodników. Riderzy – narciarze free ski oraz snowboardziści – startowali ramię w ramię z różnych najazdów, aby spotkać się na potężnym obiekcie śnieżnym, gdzie z kolei zmierzyli się równolegle z trzema przeszkodami – potężną skocznią Big Air, brawurową kompozycją Raili oraz pięciometrowym Quarter Pipem. Poza pierwszymi drużynowymi mistrzostwami Air Strike na kibiców czekały także emocje związane z indywidualnymi zawodami Big Air. Widzowie z niemałym zainteresowaniem przyglądali się narciarskim akrobacjom, które wykonywane były w nietypowej scenerii skoczni narciarskich.

SnowFest Festival 2017 był także wydarzeniem muzycznym. Na scenie pobliskiego naszemu Ośrodkowi Amfiteatru zaprezentowało się ponad 20 artystów polskich i zagranicznych, reprezentujących nurt muzyki elektronicznej i hip-hop’owej. Poza zawodami i koncertami odbyły się warsztaty muzyczne – Art of Mixing, food market i inne wydarzenia towarzyszące.

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku był jednym z partnerów eventu.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 1472