Wtorek, 16. Styczeń 2018

SMS PZPS zakończyła kolejny sezon

Minionej soboty odbyły się dwa mecze ligowe z udziałem stacjonujących na naszych obiektach uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku im. Agaty Mróz-Olszewskiej. Zwieńczyły one siatkarski sezon 2016/2017.
SMS PZPS Szczyrk

Drużyna występująca w I lidze na zakończenie przegrała 0:3 z Proximą Kraków, choć każdy z setów rozegranych miał bardzo zacięty przebieg. O porażce zaważyła zbyt duża liczba własnych błędów siatkarek miejscowej drużyny. Podopieczne trenera Wiesława Popika, w większości uczennice obecnej klasy maturalnej, zajęły w ostatecznej tabeli ligowej 6. miejsce. W fazie play-off I ligi ekipa ze Szczyrku nie uczestniczy.

Rywalizację zakończyły także młodsze zawodniczki, występujące na poziomie II ligi. Ostatnie spotkanie sezonu było udane, bo „dwójka” SMS-u triumfowała 3:0 w konfrontacji z Sokołem Zator. Rozgrywki zakończyła na 2. pozycji, wygrywając na przestrzeni sezonu znaczną większość ze swoich ligowych meczów.

Już wcześniej sezon zwieńczyła drużyna III-ligowa. Najmłodsze podopieczne placówki stacjonującej na naszych obiektach i rozgrywającej tu potyczki w roli gospodarza wygrały bezapelacyjnie zmagania w województwie śląskim.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 1156