Sobota, 21. Październik 2017

Czas na 8. Bieg po Serce Zbója Szczyrka

W najbliższą niedzielę 9 lipca na Placu św. Jakuba w Szczyrku odbędzie się kolejna edycja Biegu po Serce Zbója Szczyrka, której towarzyszy jako jeden z partnerów Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.
Bieg Szczyrk

Organizatorzy sportowej imprezy o charytatywnym wymiarze postanowili o wsparciu podczas tegorocznego wydarzenia dla małego Kuby Kurowskiego ze Szczyrku, który wymaga stałej i bardzo kosztownej rehabilitacji.

O godzinie 12:00 z Placu św. Jakuba wystartują do biegu rowerzyści i rolkarze, dwie godziny później swoją część rywalizacji będą mieli biegacze, piesi, osoby z dziećmi, miłośnicy nordic walking oraz osoby niepełnosprawne na wózkach. Biuro organizacyjne czynne będzie już od godz. 10:00. W opłacie startowej w wysokości 20 zł zawarto „pakiet startowy”, na który składa się certyfikat biegu, woda, poczęstunek oraz gadżet.

Biegowi po Serce Zbója Szczyrka towarzyszyć będą m.in. takie inicjatywy, jak Redyk Beskidzki, Dzień Dawcy Szpiku, treningi dla rolkarzy, ogólnodostępne kulinaria oraz rękodzieła sztuki ludowej, a także liczne stoiska partnerów wydarzenia, w tym i naszego Ośrodka, który przyłączył się do tego szczytnego przedsięwzięcia.

Organizatorzy: Stowarzyszenia Zbója Szczyrka, Miasto Szczyrk, Stowarzyszenie Światowe Igrzyska Polonijne „Polonia-Austria”. Współorganizatorzy: Koło Emerytów i Rencistów, Parafia św. Jakuba w Szczyrku, Światowa Federacja Sportu Polonijnego.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 445