Wtorek, 16. Styczeń 2018

SMS PZPS rozpoczęła kolejny rok szkolny

Stacjonująca na obiektach naszego Ośrodka Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku we wrześniu zainaugurowała rok szkolny 2017/2018.
SMS PZPS w Szczyrku

Do nauki w nowym roku szkolnym przystąpiły 34 uczennice w pięciu klasach – II i III Gimnazjum oraz trzech rocznikach licealnych. Szkolne lekcje odbywają się w salach na terenie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, uczennice korzystają także z nowoczesnych obiektów sportowych Ośrodka, a miejscem ich zakwaterowania jest nasz internat.

Już wkrótce rozpoczną się siatkarskie rozgrywki z udziałem zawodniczek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej, które występować będą w I, II i III lidze. Start sezonu w ligach wyższych przewidziano na 7 października, z kolei rywalizacja III-ligowa wystartuje 23 września. Miejscem wszystkich meczów domowych szkolnych zespołów będzie hala COS.

Przypomnijmy, że bieżący rok nauki placówki jest już czwartym na obiektach COS-OPO w Szczyrku. Szkoła przeniosła się tu z Sosnowca, w maju tego roku przeprowadzone zostały pierwsze matury. Niemal wszystkie siatkarki opuszczające SMS PZPS znalazły nowe kluby na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej.

Więcej informacji dotyczących szkoły można uzyskać pod adresem www.smspzps.pl.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 580