Wtorek, 20. Marzec 2018

Wspólny skipass i nie tylko

Specjalna konferencja prasowa, wieńcząca wspólne działania miasta i trzech największych ośrodków narciarskich w Szczyrku, w tym Centralnego Ośrodka Sportu z ośrodkiem na Skrzycznem, zapowiedziała najbliższy sezon narciarski, który w Szczyrku zanosi się z kilku względów na wyjątkowy.
Konferencja skipass

Na wstępie spotkania władz COS-OPO w Szczyrku, Szczyrk Mountain Resort oraz Beskid Sport Arena i władz miasta z mediami zaprezentowano kilkuminutowy film, doskonale przybliżający to, jak atrakcyjnie dla miłośników zimowych szaleństw zapowiada się nadchodzący sezon w Szczyrku.

Następnie kolejno swoje ośrodki w kontekście nowości na najbliższe narciarskie miesiące przybliżyli ich reprezentanci. Główną uwagę skierowano na wspólny skipass przywołanych powyżej ośrodków, który stanowić będzie wielką atrakcję i udogodnienie dla osób przybywających na narty do Szczyrku. Przypomniano, że dzięki podjętej inicjatywie narciarze będą mieli do dyspozycji ponad 40 km tras o różnym stopniu trudności, w tym 8 km tras oświetlonych, łączna przepustowość wyciągów osiągnie pułap ponad 22 tys. os./godz. Funkcjonować będą zimą gondola 10-osobowa, 3 kanapy 6-osobowe, 2 kanapy 4-osobowe oraz 7 orczyków, w większości przy wykorzystaniu nowoczesnych systemów naśnieżania.

– Od lat dążymy do rozwoju naszego Ośrodka, nie tylko poprzez nowoczesną kolej i orczyki, ale również takie działania, jak poszerzanie tras, czy wzbogacanie o nowe armaty śnieżne – mówił dyrektor COS-OPO w Szczyrku Grzegorz Kotowicz. – Pokazaliśmy, że przy dobrej współpracy można wiele osiągnąć i iść w jednym kierunku. Ze swojej strony dziękuję Ministrowi Sportu i Turystyki za przychylność i zrozumienie wagi inwestowania w narciarstwo i turystykę górską – dodał dyrektor Kotowicz.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 1668