Wtorek, 20. Marzec 2018

Zagrały siatkarskie nadzieje olimpijskie

Drużyny reprezentujące 16 województw rywalizowały przez kilka dni w hali Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku w 28. edycji Turnieju Nadziei Olimpijskich.
Turniej Nadziei Olimpijskich

Do decydującego meczu zawodów rozgrywanych równolegle w dwóch halach sportowych naszego Ośrodka przedostały się ekipy województw mazowieckiego i zachodniopomorskiego. Ta pierwsza w finale triumfowała 2:0 w setach. Podobnym wynikiem na korzyść siatkarek z woj. wielkopolskiego zakończył się mecz o brąz z rówieśniczkami z Małopolski. Wśród uczestniczek turnieju były m.in. podopieczne stacjonujące na naszych obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Medale w swoich drużynach wywalczyły Wiktoria Kowalczyk (złoto) i Oliwia Poreda (srebro).

– Cieszę się bardzo z obecności wszystkich kadr wojewódzkich. Dziękuję wszystkim zawodniczkom, że przyjechałyście na turniej i gracie w siatkówkę, ponieważ to najpiękniejsza dyscyplina sportu. To jaki zobaczyłem poziom gry bardzo mnie cieszy – powiedział podczas oficjalnego podsumowania zmagań w Szczyrku Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, dodając, że turniej pozwolił wyłonić najbardziej perspektywiczne młode zawodniczki na najbliższe campy siatkówki halowej i plażowej.

Końcowa klasyfikacja 28. Turnieju Nadziei Olimpijskich dziewcząt:
1. Mazowieckie
2. Zachodniopomorskie
3. Wielkopolskie
4. Małopolskie
5. Podkarpackie
6. Śląskie
7. Pomorskie
8. Łódzkie
9. Lubuskie
10. Kujawsko-pomorskie
11. Dolnośląskie
12. Opolskie
13. Warmińsko-mazurskie
14. Świętokrzyskie
15. Lubelskie
16. Podlaskie

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 412