Wtorek, 20. Marzec 2018

Historyczny weekend z Runmageddonem

Po raz pierwszy w historii górski Runmageddon zawita do Szczyrku. Weekendowa rywalizacja pod znakiem rekordowej frekwencji nie ominie stoków Skrzycznego, a tym samym obiektów Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, jednego z partnerów historycznego wydarzenia.
Runmageddon

– Uczestnicy Runmageddonu na mecie czasami mawiają, że po pokonaniu trasy są tak zmotywowani, iż żadne szczyty im niestraszne. Tym razem będą mieli dobrą okazję, aby takie deklaracje wdrożyć w życie. Najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Europie swoją kolejną edycję zorganizuje w Szczyrku. W tak wysokie góry Runmageddon zawita po raz pierwszy – czytamy na wstępie oficjalnej zapowiedzi weekendowych zawodów.

Impreza rozpocznie się w sobotę 21 października. Jako pierwsi na trasę wyruszą uczestnicy kategorii REKRUT, którzy będą mieli do pokonania 6-kilometrową trasę z ponad 30 trudnymi przeszkodami. Mniej zaprawieni w bojach będą mogli spróbować swoich sił na trasie INTRO, złożonej z 15 przeszkód na trasie długości 3 km.

Najbardziej widowiskowa część Górskiego Runmageddonu przeprowadzona zostanie w niedzielę. HARDCORE na dystansie półmaratonu to aż ponad 70 przeszkód, w tym zlokalizowane na wysokości ponad 1200 m. Będzie to próba siły i charakteru, także na samym szczycie Skrzycznego.

Szczegółowe informacje wraz z dokładnymi godzinami poszczególnych startów i przebiegiem tras, dostępne są na stronie internetowej: www.runmageddon.pl.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 919