Piątek, 19. Kwiecień 2024

Siatkówka: Polki zwyciężyły z Niemkami

Podczas Montreux Volley Masters biało-czerwone po tie-breaku okazały się lepsze od Niemek. Niemcy 2:3 Polska (25:21, 25:20, 19:25, 12:25, 8:15)
1

Reprezentantki Niemiec podczas tego turnieju wygrały wcześniej z Brazylijkami i Tajkami. Wszystko wskazywało, że są w świetnej formie i utrzymują się na fali zwycięstw.

Mecz z naszymi reprezentantkami w początkowych setach także na to wskazywał. Początkowo polskie zawodniczki popełniały sporo błędów co spowodowało przegranie pierwszego seta do 21.

Drugi set także ewidentnie był na korzyść Niemek, które szybko wypracowały przewagę punktową nad Polkami i wygrały 25:20. Niemki do wygranej dzielił tylko jeden set.

Jednak w trzecim secie podczas tego spotkania trener Niemiec dokonał zmian na boisku powołując rezerwowe. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego zaczęły prowadzić i ostatecznie wygrały w trzecim secie 25:19.

Poziom gry Niemek już nie był taki sam jak na początku, a Polki potrafiły wykorzystać ten fakt i odniosły wiktorię w kolejnym secie 25:12!
W decydującym tie-breaku również okazały się Polki, wygrywając 15:8 nad Niemkami.

Niemcy 2:3 Polska (25:21, 25:20, 19:25, 12:25, 8:15)

Skład obu drużyn:
Niemcy: Brinker, Geerties, Lippmann, Schoelzel, Moellers, Schertmann, Duerr (libero) oraz Pogany (libero), Grosser, Kemmsies, Stigrot, Langgemach, Wezorke, Grozer.
Polska: Kąkolewska, Efimienko, Wołosz, Grajber, Mędrzyk, Smarzek, Witkowska (libero) oraz Krzos (libero), Brzóska, Polak.