Czwartek, 24. Styczeń 2019

Prezydent Andrzej Duda symbolicznie otworzył kolej na Skrzyczne

Na terenie kolei linowej Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku odbyło się symboliczne otwarcie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę kolei kanapowej COS.
Prezydent Andrzej Duda w COS-OPO Szczyrk

Głównym punktem prezydenckiej wizyty (4 stycznia) było symboliczne otwarcie oddanego do użytku w roku ubiegłym zmodernizowanego odcinka kolei linowej z dolnej stacji w Szczyrku na halę Jaworzyna. Stało się to uroczyście faktem po przecięciu wstęgi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Następnie odbyło się poświęcenie kolei, po czym Prezydent dokonał wpisu do kroniki COS-OPO w Szczyrku o poniższej treści:

„Dziękuję za gościnne przyjęcie w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku – miejscu, w którym formowane są i doskonalone wybitne talenty naszych olimpijskich reprezentantów. Cieszę się, że ośrodek wzbogaca się o nową kolej kanapową, w której symbolicznym otwarciu miałem przyjemność dzisiaj uczestniczyć. W tym wyjątkowym czasie, gdy obchodzimy wielki jubileusz stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę i gdy tylko miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu życzę wszystkim pracującym tu dla dobra polskiego sportu, aby Państwa starania przynosiły Rzeczypospolitej wspaniałe sukcesy oraz były dla Państwa źródłem dumy i satysfakcji”.

Prezydent Andrzej Duda znalazł również czas na rozmowy i wspólne zdjęcia ze zgromadzonymi przy kolei uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczyrku. Od gospodarzy wydarzenia, COS-OPO w Szczyrku reprezentowanego przez zastępcę dyrektora Ireneusza Furczyka, otrzymał pamiątkowy obraz prosto z Beskidów.

Gośćmi uroczystości w ośrodku COS Skrzyczne byli m.in. doradca prezydenta Piotr Nowacki, wiceminister sportu Jan Widera, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, wicedyrektor COS Mariusz Kałużny, burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy oraz parlamentarzyści z regionu Podbeskidzia – posłowie Jacek Falfus i Grzegorz Puda oraz senator Andrzej Kamiński.

    Wideo

  • Wizyta Prezydenta RP na kolei linowej COS Skrzyczne

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 2049