Piątek, 14. Grudzień 2018

Historia polskiego olimpizmu dla sportowców

W sali konferencyjnej Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku odbyło się spotkanie, podczas którego polski medalista igrzysk Kajetan Broniewski zaprezentował film przybliżający historię polskiego olimpizmu.
Prezentacja olimpijska

Film "90 lat na olimpijskim szlaku" wyemitowany został w piątkowe przedpołudnie 6 kwietnia dla siatkarek stacjonującej na obiektach naszego Ośrodka Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz uczniów pobliskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Szczyrk z siedzibą w Buczkowicach.

Młodzi sportowcy z uwagą zapoznawali się z kolejnymi informacjami, sami zadawali również pytania. Przybliżenia historii polskiego olimpizmu tak w letnim, jak i zimowym wydaniu podjął się wioślarz Kajetan Broniewski, który w 1992 roku w Barcelonie wywalczył brązowy medal Igrzysk Olimpijskich.

Prezentacja została przygotowana z myślą o przypadającej na ten rok 100. rocznicy odzyskania niepodległości, kwiecień natomiast uznawany jest za miesiąc olimpijski.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 921