Wydarzenie zaplanowano na terenie kompleksu skoczni COS-OPO w Szczyrku zgodnie z następującym harmonogramem:
12.00 – seria próbna HS-106 Open
12.45 – ceremonia nadania kompleksowi skoczni imienia Beskidzkich Olimpijczyków
13.30 – konkurs skoków HS-106 Open, po zakończeniu dekoracja najlepszych
15.30 – spotkanie Olimpijczyków Podbeskidzia z mieszkańcami Szczyrku
Obiekt, składający się obecnie z trzech skoczni, nieodmiennie kojarzony jest z sukcesami beskidzkich skoczków narciarskich i specjalistów od kombinacji norweskiej, stanowiąc jedną z bardziej rozpoznawalnych sportowych wizytówek regionu. To na tej skoczni wykuwali swoje talenty przyszli mistrzowie Polski i reprezentanci kraju, a także uczestnicy Igrzysk Olimpijskich, jak Zdzisław Hryniewiecki, Piotr Wala, Tadeusz, Józef i Stanisław Pawlusiakowie, Stefan Hula, Piotr Fijas, Łukasz Kruczek, Adam Małysz, Piotr Żyła, Stefan Hula junior i wielu innych.
– Nadanie kompleksowi skoczni Skalite imienia Beskidzkich Olimpijczyków na trwałe godnie upamiętni dokonania tak licznego grona sportowców-olimpijczyków, wywodzących się z beskidzkiego regionu, którzy zapisali się złotymi zgłoskami na kartach historii sportu – uważa dyrektor COS-OPO w Szczyrku Ireneusz Furczyk.
Przypominamy, że kompleks skoczni narciarskich Skalite ma tradycje sięgające już lat 30. XX wieku. Początkowo istniała tu tylko jedna skocznia, na której pierwsze zawody zorganizowano w lutym 1937 roku. Obiekt umożliwiał wówczas osiąganie skoków na odległość do 40 metrów. W latach powojennych prowadzono tu wiele prac modernizacyjnych, a wreszcie od 2008 do 2010 roku, mając na względzie zapotrzebowanie środowiska skupionego wokół skoków narciarskich, do istniejącego już obiektu K-95 w Skalitem dobudowano dwie nowe skocznie o punktach konstrukcyjnych K-70 oraz K-40. Uroczyste otwarcie całego kompleksu nastąpiło 23 lipca 2010 r. podczas Mistrzostw Polski.