Piątek, 15. Luty 2019

Uroczysta szkolna inauguracja

W hali Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku odbyła się w piątek 5 października uroczysta inauguracja roku szkolnego w stacjonującej na tutejszych obiektach Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Inauguracja SMS PZPS

Na wstępie odegrany został hymn państwowy, wszystkich gości przywitał dyrektor SMS PZPS w Szczyrku Grzegorz Wagner. – Założyliśmy sobie pierwsze wymierne efekty na poziomie reprezentacyjnym po 4-5 latach, tymczasem przyszły one wcześniej. Potwierdzeniem jest niedawny medal juniorek, w większości tych związanych z naszą szkołą, podczas Mistrzostw Europy. Gratulacje należą się zawodniczkom, trenerom, ale i całej szkolnej społeczności. Nie można zapominać o pierwszych trenerach naszych obecnych uczennic, bo to oni te dziewczyny wychwycili dla siatkówki i prowadzili tak ważne szkolenie w początkowych etapach kariery – mówił dyrektor.

Nawiązując do brązowego medalu juniorek, a przy okazji uroczystej inauguracji, upominki wręczane przez przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Sęka i Włodzimierza Sadalskiego otrzymały zawodniczki – Oliwia Bałuk, Paulina Damaske, Weronika Centka, Paulina Zaborowska, Klaudia Laskowska i Karolina Garstka, sztab szkoleniowy – trenerzy Waldemar Kawka i Ireneusz Waleczek oraz statystyk Kacper Duda, a symboliczne medale siatkarki, które z kadrą trenowały, ale z udziału w mistrzostwach wykluczyły je kontuzje – Gabriela Makarowska i Julia Mazur.

– Jesteśmy w blasku medalu naszej kadry mężczyzn, ale o dokonaniu juniorek oczywiście pamiętamy. Walka, wiara, moc i siła, które zawiera w sobie motto szkoły, są dla uczennic wsparciem, ale i zobowiązaniem. Wywiązujecie się z niego bardzo dobrze, kierując się przykładem swojej patronki Agaty Mróz-Olszewskiej – zaznaczył wiceprezes PZPS Jacek Sęk.

O dobrej współpracy PZPS jako organu prowadzącego dla szkoły, SMS PZPS i stanowiącego bazę dla placówki Centralnego Ośrodka Sportu mówił dyrektor Ireneusz Furczyk. – Współpraca przebiega wzorowo pod względem organizacyjnym i sportowym. Mamy wspólne plany i pomysły na dalszy rozwój samego Ośrodka, jak i siatkówki w Szczyrku. Motto „Tu rodzą się zwycięzcy” będzie zapewne dalej przyświecać trenującym tu zawodniczkom – podkreślił dyrektor Furczyk, gratulując uczennicom i szkolnym trenerom niedawnego medalu podczas juniorskich Mistrzostw Europy.

Honorowy prezes ŚlZPS Witold Grochowski wspomniał o początkach szkoły, ciągłości pracy i nadziei na przyszłość dla siatkówki w żeńskim wydaniu. Na niestereotypowe, bo połączone z fetą otwarcie roku szkolnego, zwrócił uwagę poseł na Sejm RP Grzegorz Puda.

Uroczystość była także okazją do przedstawienia wszystkich uczennic SMS PZPS w roku szkolnym 2018/2019, a także ślubowania i pasowania nowych podopiecznych szkoły, w czym uczestniczyli absolwentka Aleksandra Jagieło i szef programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Waldemar Wspaniały. Wspólnie odśpiewano także hymn szkoły, a artystyczny występ uczennic poświęcony był obchodom 100-lecia niepodległości Polski. Specjalnie przygotowany program przybliżył postaci sławnych kobiet, które na przestrzeni wielu lat zapisały się dla historii kraju.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 706